kindersicherung zu hause app zum spionieren best android mobile spy software iphone 5s kindersicherung android als überwachung android spionage app finden press eigene nummer orten iphone ausspionieren software spy sms telefon orten gratis how to remove spyware iphone 5s spionage software mobile spy android 4.4 handy abhören app gratis kindersicherung auf dem ipad salfeld kindersicherung 2015 knacken whatsapp spionage altes handy handy ortung löschen app gay spy kindersicherung für app handy orten samsung kinderschutz press spyware iphone 5 ios 8.4 kindersicherung internet knacken handy orten gps handy verloren orten t-mobile kinderschutz internet open source gps ortung auto handy kindersicherung software telekom

فرهنگ آپارتمان نشینی

در سالهای گذشته، مردم جامعه ما در خانه های مستقل حیاط دار زندگی می کردند و لذا به راحتی می توانستند آن گونه که می خواهند زندگی کنند. آنها قادر بودند با صدای بلند صحبت کنند،در هر زمان از شبانه روز رفت و آمد داشته باشند و بچه ها آزاد بودند در اين خانه ها با صدای بلند فریاد بزنند و بازی کنند و سروصدای تلویزیون و راديو و ضبط خويش راتا آن حد که تمايل دارند بلند کنند. اما با گذر زمان جمع زيادی از مردم در آپارتمان ها ساکن شده اند و متاسفانه بدون اينکه از آموزش های لازم برای زندگی آپارتمان نشينی برخوردار شوند و رفتارهای خود را برای چنين زندگی جمعی تغيير دهند، مجبور شده اند که در کنار يکديگر در چنين محيط های جمعی زندگی کنند. و همين امر سبب گرديده است که بعضی از آپارتمان ها به محيطی نامناسب برای زندگی تبديل شوند. امروزه محيط بعضی از آپارتمان ها به مکان های آزار دهنده ای تبديل شده اند که تاثيات نامطلوبی بر سلامتی جسم وروان ساکنين آنها می گذارد.

لذا بداخلاقی در بين ساکنين در حال افزايش است که اين سبب می شود سلامت جسمی و روانی افراد به خطر افتد و جالب است بدانيم بسیاری از رفتارها ناخواسته و بدون غرض انجام می شود، اما در اثر جهل پديد می آيد و تاثيرات خود را می گذارد.برای مثال در يک آپارتمان شانزده واحدی که بطور متوسط در هر واحد آن چهار نفر زندگی می کنند و هر نفر از آنها در طول روز به طور متوسط شش بار از درب ورودی به دلايل مختلف ( به هنگام مراجعه به محل کار، مدرسه، خريد، بازی،گفتگو، بدرقه میهمانان و ديگر علل ) به آپارتمان وارد یا خارج می شوند و درب ورودی را آهسته نمی بندند باعث می شود ساکنین طبقات اول بطور متوسط 384 بار در روز و يا 2688 بار در طول هفته و يا 11520 بار در طول ماه و يا 140544 بار در طول سال صدای شدید بسته شدن در را بشنوند و اين صدا سبب آزار و اذيت افراد می شود و ناخواسته سبب ناسزا گويی می شود و تنها کسانی به اين موضوع پی می برند که در طبقات اول ساکن بوده باشند و اين جدای از صدای کوبيده شدن درب های واحدها،سروصدای شديد راديو تلويزيون و ضبط صوت ها، صدای بازی کودکان،آژير دزدگير اتوموبيل ها، سروصدای ميهمانان و بسياری صداهای ديگر می باشد لذا اين مقاله به اهميت خوش اخلاقی در بين ساکنين آپارتمانها می پردازد. هنگامی که يک فرد عصبی و ناراحت می شود، هورمونهايی در بدن وی ترشح می شود که به مرور در رگها رسوب يافته و زمينه ساز تنگ شدن عروق بدن می شود که اين خود بدن را مساعد ناراحتي های قلبی، سکته و حتی افزايش فراموشی ذهن می کند.همچنين بداخلاقی و عصبانيت باعث کاهش قدرت سيستم دفاعی بدن در برابر بيماريها می شود. طبق تحقيقات انجام شده در آمريکا افرادی که ارتباط خوبی با ديگران برقرار می کنند،در برابر بيماريهايی نظير سرماخوردگی مقاوم تر هستند.ازطرفی دولت ژاپن با حمايت از يک پروژه تحقيقاتی در حال بررسی نقش خنده در درمان بيماريهاست و اميدوارند با به نتيجه رسيدن اين تحقيقات بتوان با کمک خنده و شادابی افراد، بعضی از بيماريها را در افراد درمان کرد.لذا ضروری است، کسانی که در آپارتمان ها زندگی می کنند، تلاش نمايند با رعايت حقوق ديگران و انجام رفتارهای درست از رسوب مواد سمی در رگهای يکديگر جلوگيری نمايند و بخاطر داشته باشيم هنگامی که انسانها سلامتی خود را از دست بدهند، بازگشت به سلامتی و تندرستی ديگر به راحتی به دست نمی آيد. بدون شک تخريب کردن سلامتی ديگران راحت است، اما پاک کردن اين تاثيرات نامطلوب، کاری سخت و در مواردی غيرممکن است. هنگامی که ما سبب ناراحتی و آزار ديگران می شويم و کينه و ناراحتی ديگران را به دل گرفته و بدون گفتگوی سازنده و گذشت، روابط صميمانه خود را با ديگران قطع می کنيم، متاسفانه همان سموم خطرناکی که در درون رگها رسوب می کند، بدن ما را آلوده ساخته و سلامتی ما را به مرور به خطر می اندازد.لذا می بايستی تلاش نماييم تا حد ممکن با شاد کردن ديگران و رعايت خوش اخلاقی، علاوه بر حفظ سلامتی ديگران، سلامتی خودمان را نيز حفظ کنيم و اين گفته پيامبر اسلام را به خاطر بسپاريم که محبوبترين بنده در نزد خدا،کسی است که خانواده ای را شاد کند.

 

برقراری ارتباط صحيح در زندگی آپارتمان نشينی

 بسياری از مردم جامعه ما زمان زيادی از وقت زندگی خود را در آپارتمان ها بسر می برند و متاسفانه به علت ناتوانی در برقراری ارتباط درست و صادقانه، به مرور ساکنين اين آپارتمان ها دچار اختلاف با يکديگر شده و کم کم چنين محيط هايی را تبديل به مکانهايی اضطراب آور و ناراحت کننده می کنند. ناتوانی در برقراری ارتباط درست،در گذر زمان باعث می شود، مردم به سوی رفتارهای رياکارانه به همراه دروغ و نيرنگ پناه ببرند. يادگيری در خصوص نحوه برقراری ارتباط درست در يک زندگی جمعی از اهميت بسيار فراوانی برخوردارست. آيا ما در برقراری ارتباط با ديگران، به آنها می آموزيم که رياکارانه با ما برخورد کنند و يا اينکه به آنها ياد می دهيم که صادقانه برخورد کنند؟ گاهی اوقات در محيط های مسکونی جمعی، افراد رفتارهای نادرست زيادی را انجام می دهند، نظير سرو صدای فراوان، رعايت نکردن بهداشت و پاکيزگی، بی انضباطی و شلختگی، عدم امانت داری و.....، اگر شما رفتار نادرستی را انجام داده ايد که يکی از همسايگان آن را به شما تذکر داده و شما ناراحت شده ايد، بخاطر داشته باشيد که شما به ديگران می آموزيد که در آينده بايد با رياکاری،دروغ و عدم صداقت با شما رفتار نمايند. دانشمندان می گويند انسانهايی که رفتار نادرستی را انجام می دهند و با شنيدن تذکرات جهت اصلاح رفتار، دچار خشم و ناراحتی می شوند، به مرور باعث می شود بعضی از انسانها با چنين افرادی با رياکاری،دروغ و حيله برخورد نمايند زيرا نگرانند که اگر با صداقت و درستی با انها رفتار نمايند و حقايق را بر زبان بياورند مورد خشم واقع شده و دچار مشکلات فراوان شوند. به همين خاطر در محيط های جمعی که افراد از تذکر دادن به يکديگر جهت رعايت حقوق يکديگر ناراحت می شوند به مرور، اگر چه در ظاهر مردم با يکديگر خوب هستند، اما دائم در حال مسخره کردن و غيبت کردن بوده و پشت سريکديگر بد می گويند و به مرور زمان بر ميزان رفتارهای غلط افراد افزوده می شود. در چنين شرايطی گويی افراد، گردن بند بسيار زشتی را به گردن خود آويخته اند و گمان می کنند زيباست و متاسفانه بعضی از مردم نيز با دروغ و رياکاری به گونه ای خود را نشان می دهند که اين گردن بند زيباست تا سبب ناراحتی فرد نشوند در حالی که هنگامی که اين فرد از ديگران دور می شود، همه با خنده و استهزاء گردن بند او را مسخره می کنند و در نهايت اين گونه رفتارها بر روی کودکان ما تاثيرات سوء بر جای گذاشته و از آنان شخصيت های دو رويی را پديد می آورد. ما می بايستی يکی از اين دوروش را برای برقراری ارتباط با ديگران انتخاب کنيم:

 

آپارتمان نشينی و مسووليت پذيری

امروزه در کشور ايران، روز به روز به تعداد کسانی که آپارتمان نشين می شوند، اضافه می شود و متاسفانه آموزش های لازم جهت زندگی جمعی به مردم ارائه نمی شود.

لذا بسياری از موارد شاهد وقوع مشکلات فراوان در مجتمع های مسکونی هستيم که يکی از مهمترين آنها بی تفاوتی افراد در مشارکت نمودن و پذيرش مسووليت در زندگی جمعی در آپارتمان هاست که مهمترين عوارض ناشی از آن به شرح زير می باشد: 1- بی تفاوتی افراد نسبت به سرنوشت يکديگر سبب عواقب ناخواسته ای می شود که می توان خبرهای مختلفی را که در روزنامه ها انتشار می يابد مطالعه کرده و به آنها پی برد، نظير وقوع فوت افراد در آپارتمان ها و گذشت چندين روز و بی اطلاعی ساکنين، وقوع انفجار و آتش سوزی، نشت آب و تخريب منازل، وقوع ناراحتی و بيماريهای حاد نظير سکته و.... که نيازمند کمک فوری اطرافيان است که به علت بی تفاوتی در کمک رسانی،فرد مصدوم جان سپرده است، برخورد و نزاع ميان افراد که سبب سلب آسايش همگان می شود و از طرفی درهم ريختگی و ايجاد يک محيط نازيبا و آزار دهنده.

2- بی تفاوتی افراد در محيط های زندگی جمعی سبب می شود که به مرور قوانين و مقررات و نظم و انضباط در آپارتمان از ميان رفته و لذا بهترين محيط برای زندگی آن دسته از افرادی می شود که به دنبال محيط های در هم ريخته هستند نظير معتادان، سارقان و افراد دارای مشکلات اخلاقی، زيرا اين افراد با خيال راحت و بدون مزاحمت می توانند در اين مکانها زندگی کنند و شرايط را برای ديگر خانواده ها، عذاب آور و نا ايمن نمايند و بر عکس در مجتمع عای مسکونی که قوانين و نظم و انضباط و نظارت جمعی شديد حاکم است اين گونه افراد به هيچ وجه ساکن نشده و از اين مکان ها به شدت دوری می جويند چون می دانند در آينده با مشکلات مهم روبه رو می شوند.

3- آپارتمان هايی که فاقد مقررات و قوانين بوده و ظاهری نازيبا دارند سبب می شود که افراد با فرهنگ و منضبط با اولين نگاه از ساکن شدن در اين گونه آپارتمان ها خود داری نموده و لذا چنين مکان هايی مستعد آن دسته از افرادی می شود که زير بار هيچ گونه نظم و انضباطی نمی روند که در نهايت چنين آپارتمان هايی تبديل به مکان های بسيار آزار دهنده ای برای زندگی می شوند.

4- وقتی مهمانان به يک مجتمع مسکونی مراجعه می کنند که بسيار تميز و منظم بوده و دارای قوانين و مقررات مکتوب می باشد، تحت تاثير قرار گرفته و سعی می کنند که خود را با شرايط آنجا مطابقت دهند و برعکس وقتی در محيط های درهم ريخته و کثيف وارد می شوند علاوه بر نگاه تحقير آميز به ساکنين، تقيدی به رعايت نظم و انضباط و مقررات از خود نشان نمی دهند و لذا اين موضوع خود به يک مشکل مهم برای ساکنين تبديل می شود که گهگاه منجر به نزاع و درگيری با مهمانان می شود که در نهايت رابطه ساکنين را بهم ريخته و سبب دشمنی و عداوت و کينه جويی در بين آنان می شود.

5- عدم مشارکت ساکنين آپارتمان ها و فرار از مسووليت ها اگر چه در کوتاه مدت به سود افراد خواهد بود، زيرا از زير بار مسووليت ها فرار می کنند، اما در دراز مدت عواقب ناخواسته ای را در برخواهد داشت، زيرا زمينه ساز نفرت ميان افراد شده و افرادی که صادقانه زحمت می کشند، به علت فرصت طلبی عده ای ديگر، مسووليت ها را رها می کنند و از طرفی به مرور زمان افراد منضبط و منظم از اين گونه آپارتمان ها فرار خواهند کرد و تنها عده ای بی مسووليت در کنار هم زندگی خواهند کرد که در اين شرايط صاحبنظران بيان می کنند چنين محيطی به مکانی آزار دهنده و مصيبت بارتبديل خواهد شد که برای هميشه آرامش از آنجا فرار خواهد کرد.

6- يک نکته مهم که بايد بخاطر سپرده شود، تاثير گذاری محيط های پاکيزه و تميز و با مقررات بر رشد شخصيتی کودکان و نوجوانان است، در محيط های نازيبا و پرتنش، کودکان و نوجوانان علاوه بر بدبين شدن نسبت به جامعه، ياد می گيرند چگونه از مسووليت ها فرار کنند و لذا شخصيت آنها به گونه ای تربيت می شود که هيچ گاه در زندگی و محيط های شغلی به موفقيت های قابل توجه دست نمی يابند و در کارهای گروهی شکست می خورند. خلاصه کلام آنکه ما مجبور به مشارکت نمودن در محيط زندگی خويش هستيم، در غير اينصورت اميدی به خوب زندگی کردن و حاکم شدن امنيت وآرامش نخواهد بود.

نظرات

نظر بدهید...

محتوای این ورودی به طور خصوصی نگهداری می‌شود و در معرض عموم نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس های ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خط‌ها و پاراگراف‌ها به صورت خودکار به خط بعد بروند.

اطلاعات بیشتر راجع‌به گزینه‌های فرمت‌بندی

ورود اعضاء

سبد خرید

مشاهده سبد خرید

مجله دکوراسیون

برای دریافت منظم طرح‌ها واشتراک در دوهفته‌نامه آنلاین دکوراسیون، ایمیل خود را همین پایین وارد کرده و دکمه مشترک شوید را کلیک کنید.