kindersicherung zu hause app zum spionieren best android mobile spy software iphone 5s kindersicherung android als überwachung android spionage app finden press eigene nummer orten iphone ausspionieren software spy sms telefon orten gratis how to remove spyware iphone 5s spionage software mobile spy android 4.4 handy abhören app gratis kindersicherung auf dem ipad salfeld kindersicherung 2015 knacken whatsapp spionage altes handy handy ortung löschen app gay spy kindersicherung für app handy orten samsung kinderschutz press spyware iphone 5 ios 8.4 kindersicherung internet knacken handy orten gps handy verloren orten t-mobile kinderschutz internet open source gps ortung auto handy kindersicherung software telekom

کتابچه قوانین آپارتمان

قوانین و مقرارت آپارتمان قواعدی است که بخشی از زندگی اجتماعی ما امروزه بر آن بنا شده است. گرچه پیشاپیش به اکثر این اصول مطلعیم، با این حال گهگاهی رجوع به اصل رسمی این قواعد ضروری به نظر می رسد.

در این بخش قوانین، مقررات و ضوابط حوزه آپارتمان و آپارتمان نشینی قرار داده شده است. دانستن حقوق مادی و معنوی هر آپارتمان نشینی باعث کاهش منازعات و درگیری ها در ساختمان خواهد شد.

نظرات

آیلار مرادی | د, 03/15/1391 - 20:23

سلام.ممنون از سایت خوبتون.یه سوال داشتم . توی آپارتمان 12 واحده زندگی میکنم و دارای 5 در پارکینگ است که مثلا ما یک در جداگانه داریم که فقط خودمون میتونیم از اون در رفت و آمد کنیم . و بقیه هم تقسیم شده بین بقیه ی درها . سوال من اینه که هزینه ی نگهداری درها با کیه؟ هر کسی از هر دری استفاده میکنه باید نگهداریشم با خودش باشه یا هزینه ی همه ی درها مشترکه؟/
ممنون

محمدرضا عالي بگي | چ, 03/17/1391 - 11:49

آياميتوان حياط خلوتي راكه تنهايك واحد(طبقه اول )به آن درب ورودي داردوطبقات فوقاني فقط پنجره به آن دارندمسقف نمود.

عباس (مقایسه نشده.) | ي, 03/26/1392 - 12:48

با سام،خير،راه پله و حياط خلوت جزو مشاعات است.

محمدرضا عالي بگي | د, 04/05/1391 - 10:47

آياميتوان حياط خلوتي راكه تنهايك واحد(طبقه اول )به آن درب ورودي داردوطبقات فوقاني فقط پنجره به آن دارندمسقف نمود.

علی چاشنی گیر | س, 04/20/1391 - 13:47

سلام. اگر پارکینک درد و رود و خورج جداگانه بجز درب اصلی ساختمان داشته باشد، و همچنین کلیه واحد ها پارکینک نداشته باشن، محل عبور ماشین از پارکینگ به عنوان مشاعات کل ساختمان به حساب می آید یا فقط مشاعات برای کسانی که پارکینگ دارند ؟

محمد فرهمند | ش, 05/14/1391 - 01:39

باسلام.آیا صاحبان واحدهای یک آپارتمان که فاقد پارکینگ هستند در پرداخت هزینه تعمیرکف پارکینگ(مثلا تعویض موزائیک یا سنگ )که در اثر رفت وآمد ماشینهای پارکینگ دارها کلافرسوده یا شکسته ومعیوب شده سهیم شوند؟لطفا راهنمایی فرمایید.متشکریم.

Babak Khanegheini | د, 05/16/1391 - 22:28

1.در ساختمان نو سازی ساکن شدم که هنوز پس از یک سال چند واحد فروش نرفته .جلسه ای تشکیل نشده تا هیت مدیره ای انتخاب بشود.
کسی هم راغب به گذاشتن جلسه نیست
تکلیف چیست؟
2.در مورد راه اندازی سونا و جکوزی اگر در ساختمان مخالفی وجود داشته باشد قانون چیست؟

بهرام اسماعیل نتاج | د, 06/13/1391 - 17:57

سلام
1-بازی کردن کودکان در حیاط از ساعت 18:00الی20:00 آیا مشکل قانونی دارد.
2-آیا ساکنین طبقه اول که از آسانسور استفاده نمیکنن باید مبلغ شارژ را کامل پرداخت کنن

مهمان (مقایسه نشده.) | ج, 11/20/1391 - 22:37

سلام
در جواب سوال ١
استفاده از قسمت هاي مشاع فقط در صورت تصويب مجمع عمومي ساختمان ممنوع نمي باشد.
سوال دوم
تعيين شارژ ساختمان بر اساس آيين نامه اجرايي بر عهده مجمع عمومي مي باشد. مجمع عمومي ساختمان حق تعيين فرمول با توجه مقتضيات ساكنين را دارد.

رحیم پورطالبی | ش, 06/18/1391 - 06:31

سؤال من در بالا وجود دادرد ولی جوابش را نیافتم !
آیا مالک آپارتمانی که پارکینگ ندارد در مخارج پارکینگ مثل هزینه تعمیرات کف یا دیوارهای آن و یا هزینه درب اتوماتیک(کنترل از راه دور) برای پارکینگ باید سهیم باشد یا خیر؟

ارزو ضالی | ي, 07/09/1391 - 18:52

با سلام
من در یک اپارتمان 6واحدی زندگی می کنم.فقط 4 واحد از ساکنین حق استفاده از پارکینگ را دارند.به تازگی درب پارکینگ را تعویض کرده اند. ایا من و یک واحد دیگر که از پارکینگ استفاده نمی کنیم و ماشینمان را در کوچه پارک می کنیم باید برای هزینه تعویض درب مبلغی پرداخت کنیم؟لطفا هر چه سریعتر من را راهنمایی کنید.با تشکر

مهمان (مقایسه نشده.) | س, 08/30/1391 - 06:21

ُسلام من در یک آپارتمان 6 واحدی زندگی میکنم. هرواحد دارای یک پارکینگ می باشد.یکی ازواحدها دارای 3 خودرو می باشد آیا این حق رادارد که این سه ماشین را در حیاط پارک کند

محمود د | ش, 09/04/1391 - 10:20

سلام
بنده مدير يك مجتمع 132 واحدي در قالب 17 بلوك مي باشم.جديدا اطلاع يافته ام مدير يكي از بلوك ها بطور انفرادي با همكاري يكي از اپراتورهاي تلفن همراه وارد مذاكره شده و درخواست نسب آنتن همراه در پشت بام خود را در قبال دريافت مبلغي كرده است.لذا با عنايت به اينكه اين مهم داراي مضراتي نيز براي ساكنين ديگر مي باشد و اينكه فضاي تحت پوشش تشعشعات جزء مشاعات محسوب خواهد شد، آيا اولا مجاز به اين اقدام مي باشند؟ ثانيا در صورت موافقت هيئت مديره آيامبلغ تعيين شده در اختيار هيئت مديره مي بايست قرار گيرد؟ تشكر

رامتین شاکری (مقایسه نشده.) | چ, 09/15/1391 - 16:06

سوالی داشتم: اگر یکی از ساکنین آپارتمان پول شارژ و آب و ... را ندهد، مدیر ساختمان چه عکس العملی میتواند انجام دهد؟

مجید ابوترابی | ش, 10/30/1391 - 07:58

سلام
سايت خيلي جالبيه
مي خوام در مورد بعضي از سوالات نظر بدم
دوست دارم اگر ميشه نظرام رو بررسي كنين و در صورت مورد تاييد بودن،‌ بهم بگين
ممنون
در جواب آقاي محمود د بايد بگم كه اگر كل مجتمع داراي اساسنامه مشترك مي باشند،‌ هرگونه فعاليتي كه در مشاعات ساختمان قرار به اجرا شدن داشته باشه،‌ بايد به تصويب هيئت مديره برسه.
پشت بام آپارتمان جزء مشاعات ساختمانه و در مورد فعاليت هاي اون بايد تصويب هيئت مديره رو داشته باشه.
منافعي هم كه از اين فعاليت بدست مياد بايد به حساب مجتمع واريز بشه.

سارا پاک نیا | پ, 12/10/1391 - 15:29

سلام آپارتمان ما 8 واحده و ما طبقه همکف هستیم و 7 واحد دیگه میخوان که از جلوی آپارتمان ما آسانسور بزارن آیا میتوانند؟

سمیرا سلطانی | ش, 12/24/1392 - 07:01

با سلام
بنده یک واحد آپارتمان پنت هاوس خریداری کرده ام که راه ورود به پشت بام از بهار خواب می باشد و در قول نامه قید شده که واحد های دیگر برای ورود به طبقه آخر وبرای دسترسی به پشت بام (بری تنظیم آنتن مرکزی ودودکش) باید اجازه بگیرند. حال من میخوام برای با لا بردن امنیت واحد خود که همسایه ای بدون مجوز به بهار خواب نرود راه بهار خواب را از داخل خانه بدهم آیا این کار امکان پذیر می باشد. اگر میشود من را راهنمایی نمایید.

ashkan etemad | ج, 06/20/1394 - 13:06

با سلام اگه يكي از ساكنان آپارتمان درب پشت بام را قفل بزند وفقط كليدش دست خودش باشد وديگر ساكنان آپارتمان نتوانندبه راحتي به پشت بام بروند قانون چي ميگه؟

نظر بدهید...

محتوای این ورودی به طور خصوصی نگهداری می‌شود و در معرض عموم نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس های ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خط‌ها و پاراگراف‌ها به صورت خودکار به خط بعد بروند.

اطلاعات بیشتر راجع‌به گزینه‌های فرمت‌بندی